Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek Diamonda w Jastarni

Lotnictwo cywilne, 26 lipca 2012

Dzisiaj, około godziny 11:00, na sezonowym lądowisku w Jastarni rozbił się Diamond DA40. Samolot podczas nieudanej próby lądowania zahaczył o drzewa i spadł na ziemię. Pasażerowie znajdują się w szpitalu na obserwacji.

Diamond DA40 (SP-KBI), egzemplarz, który dzisiaj rozbił się w Jastarni / Zdjęcie: Lotnisko Kętrzyn-Wilamowo

Ze wstępnych informacji, które uzyskaliśmy od Artura Krzeszowskiego z KP PSP w Pucku, podczas próby lądowania pilot nie zdążył wyhamować przed końcem pasa i próbował ponownie poderwać samolot. Podczas tego manewru zahaczył o drzewa i z wysokości ok. 3 m spadł na ziemię. Według opisu strażaków, samolot ma urwane skrzydła i część usterzenia, a kadłub znajduje w pozycji pionowej. Jego stan wskazuje, że nie będzie nadawał się do remontu.

Samolotem leciała trzyosobowa rodzina, mężczyzna, który pilotował, żona i syn. Jedynie kobieta uskarżała się na bóle szyi. Wszyscy troje zostali przewiezieni na obserwację do szpitala w Pucku.

Lotnisko Jastarnia jest małym sezonowym trawiastym lądowiskiem turystycznym na Mierzei Helskiej. Czynne jest tylko latem. Odbywają się z niego loty widokowe. Lądowisko używane jest również przez lekkie samoloty sportowo-turystyczne. Jest certyfikowane przez ULC jako inne miejsce startów i lądowań.

Dzisiejszy wypadek był już trzecim na tym lotnisku. Poprzedni miał miejsce 18 lipca 2011. W czasie startu rozbił się wtedy Aero AT-3 (SP-TAR). Samolot zahaczył skrzydłem o ziemię i się zapalił. Dwie osoby zostały ranne. Według ustaleń Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, przyczyną był spadek mocy silnika.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.