Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PAT Avionics w USA

Lotnictwo cywilne, 06 sierpnia 2012

Włoska PAT Avionics rozpoczęła w USA sprzedaż wyświetlaczy przeziernych G-HULP (cywilnego odpowiednika HUD) dla samolotów lotnictwa ogólnego.

Zdjęcie: Aircraft Spurce

Wyświetlacze przezierne przez długie lata były domeną lotnictwa wojskowego. Rozwój techniki, miniaturyzacja i zmniejszanie kosztów wytwarzania systemów elektronicznych umożliwiły wprowadzenie ich na rynek cywilny. Z początku były instalowane w droższych samolotach, a obecnie także w tańszych, jak również w samochodach, motocyklach, a nawet rowerach.

Jednym z producentów lotniczych, cywilnych HUD jest włoska PAT Avioniks z Mediolanu. Kilka tygodni temu rozpoczęła ona - przy pomocy pośrednika, Aircraft Spurce - sprzedaż swoich wyrobów w USA. Najważniejszym oferowanym produktem jest wyświetlacz przezierny o nazwie G-HULP, pokazujący podstawowe dane lotu, rzutowane laserem na przezroczysty ekran.

Może być on montowany praktycznie na każdym typie statku powietrznego, łącznie z ultralekkimi. W wersji samodzielnej cena G-HULP wynosi 5999 USD, zaś pobierająca dane z systemu awionicznego Dynon SkyView jest o tys. USD tańsza.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.