Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brytyjski kadłub Mamby

Przemysł zbrojeniowy, 18 sierpnia 2012

Brytyjska MTL Group - producent m.in. elementów opancerzenia pojazdów - zawarł umowę z południowoafrykańską Panzer Technologies, o dostawach kadłubów samochodów patrolowych Mamba.

Oferowany przez Panzer Technologies model samochodu patrolowego Mamba. Pojazd w standardowej wersji ma długość ok. 5,5 m oraz masę niemal 5,6 t. Został zaprojektowany do przewożenia do 11 osób, łącznie z jedno- lub dwuosobową załogą. Powinien chronić przed wybuchem ładunków wybuchowych o równowartości 7 kg trotylu / Zdjęcie: MTL Group

Umowa przewiduje dostawy do RPA stalowych elementów kadłuba, które mają być montowane i integrowane z pozostałymi elementami pojazdu w zakładach Panzer Technologies. MTL Group produkuje elementy stalowe, w tym płyty pancerne, drzwi oraz szyby kuloodporne.

Pierwsze Mamby rozpoczęły służbę w wojskach lądowych RPA w 1995. Był to produkt Land Systems OMC, spółki wykupionej przez południowoafrykańską filię BAE Systems. Od tego czasu pojazdy przeszły kilka modernizacji, były także eksportowane do kilku krajów świata, głównie dla formacji typu policyjnego.

Obecnie wóz znajduje się w ofercie przynajmniej dwóch innych producentów z RPA, w tym Panzer Technologies. Przedsiębiorstwo istnieje od kilku lat, jako zakład produkcyjny przy spółce remontowej N4 Trucks. Ta ostatnia zajmuje się modernizacją wycofanych pojazdów wojskowych, z przeznaczeniem na rynek cywilny. Zaoferowanie własnych konstrukcji - na bazie w ten sposób zdobytych doświadczeń - było logiczną konsekwencją wcześniejszej działalności. W rezultacie powstało kilka autorskich konstrukcji lekkich samochodów opancerzonych na bazie pojazdów terenowych lub ciężarowych. Ich odbiorcami są przede wszystkim służby policyjne i ochroniarskie.

Najnowszy produkt w ofercie, Mamba, wybrano pod kątem oferowania do jednostkom wojskowym państw afrykańskich, uczestniczących w misjach pokojowych. Na razie brak jest jednak doniesień o zawartych kontraktach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.