Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zderzenie Embraerów

Lotnictwo cywilne, 19 sierpnia 2012

Niedaleko Sao Paulo w czasie lotu treningowego zderzyły się w powietrzu dwa samoloty Embraer Corisco. W katastrofie zginęło 8 osób.

Do katastrofy doszło wczoraj ok. 9:00, gdy dwa samoloty Embraer Corisco wykonywały lot krajoznawczy w rejonie Santa Bárbara D'Oeste. W obu znajdowały się po 4 osoby. Samoloty wystartowały z Aeroporto Campo dos Amarais w Campinas, kierując się do Condomínio Aeronáutico Fazenda Bonanza w Sorocaba. Do zderzenia doszło nad uprawami trzciny cukrowej. Po zderzeniu oba samoloty spadły na plantację w pobliżu autostrady Bandeirantes, 140 km Sao Paulo, i spłonęły.

Wszyscy znajdujący się na pokładach obu samolotów, łącznie 8 osób, zginęli. Prawdopodobną przyczyną zderzenia był błąd pilota podczas wzajemnego fotografowania się pasażerów. Pogoda w rejonie katastrofy była dobra.

W jednym z samolotów leciał szef kompanii lotniczej Azul, 52-letni Araken de Oliveira Salamene i dyspozytor lotniczy Voninho Souza Aguiar. Leciał z nimi prawdopodobnie bratanek Salamene. Drugi samolot, należący do przedsiębiorcy Alexandre Negrao, pilotował 41-letni Cassiano Ricardo Callegaris.

Zdjęcie: Wesley Minuano

Rozbite samoloty to Embraery (Neiva) EMB-711C Corisco, nr rej. PT-NKA (nr ser. 711117) i PT-NIR (nr ser. 711097).

Zdjęcie: George Trussel


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.