Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Protectory dla US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 sierpnia 2012

Norweski Kongsberg podpisał z US Army 5-letnie ramowe porozumienie o dostawach zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia M153 Protector (CROWS), o szacowanej wartości 970 mln USD.

Zsmu Protector stały się standardowym wyposażeniem szerokiej gamy amerykańskich pojazdów wojskowych, od lekkich Humvee przez różnego wozy klasy MRAP, po transportery opancerzone / Zdjęcie: US Army

Podpisana kilka dni temu umowa zakłada, że amerykańskie wojska lądowe odbiorą w ciągu najbliższych 5 lat zsmu M153 CROWS o wartości do 970 mln USD, co biorąc pod uwagę poprzednie kontrakty, powinno odpowiadać zamówieniu na ok. 6 tys. egz. Ostateczna suma kontraktu będzie wynikać z aktualnych potrzeb i składanych na bieżąco zleceń. Pierwsze z nich opiewa na 9,1 mln USD. Ze względu na równoczesne prace przy najnowszym modelu norweskiego zsmu, można przypuszczać, że kolejne kontrakty będą dotyczyły właśnie odmiany CROWS III.

Kongsberg dostarcza Protectory US Army od ponad dekady. Łącznie wyprodukował ok. 17 tys. zestawów, dostarczając je do 17 krajów. Głównym odbiorcą są jednak Amerykanie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.