Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja kupiła Husky

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 sierpnia 2012

Tureckie siły zbrojne nabyły od USA 50 pojazdów Husky z systemem HMDS (Husky Mounted Detection System), wykorzystujące georadar VISOR 2500. Wartość kontraktu sięga 115 mln USD.

Najważniejszym elementem systemu HMDS jest zamontowany z przodu radar do penetracji gruntu VISOR 2500 z 4-panelową anteną o całkowitej szerokości 3,2 m. System posiada, m.in. możliwość dokładnego oznaczania na cyfrowych mapach wykrytych ładunków, m.in. przy wykorzystaniu GPS i przekazywaniu tych informacji w trybie niejawnym, przy pomocy modułów kryptograficznych SAASM / Zdjęcie: Niitek

Z dużym opóźnieniem światowe media przekazały informację o wypowiedzi ministra obrony Turcji, Ismeta Yilmaza z 11 sierpnia o zakupieniu 50 pojazdów saperskich Husky z systemem HMDS. Będą one wykorzystywane na terenie południowo-wschodniego poranicza. Od lat 1980. obszary te są areną walk tureckich wojsk z rebeliantami z Partii Pracujących Kurdystanu (Niespokojny Kurdystan, 2011-08-17). Według przedstawicieli sił zbrojnych, w przeciągu ostatniej dekady ponad 200 tureckich żołnierzy stacjonujących w regionie straciło życie właśnie w wyniku eksplozji min i improwizowanych ładunków wybuchowych.

Husky to zamerykanizowana wersja południowoafrykańskiego pojazdu saperskiego Meerkat/Husky, służącego od lat 1970., m.in. w konfliktach w Angoli i Namibii. Pojazdy tego typu działają w parach, w których jeden z wozów wykrywa, a drugi unieszkodliwia miny. Najnowsza wersja, opracowana przez Niitek, spółkę zależną Chemring Group, wykorzystuje - zamiast tradycyjnych wykrywaczy metalu - georadar. Do tej pory wojska lądowe USA i Kanady zamówiły ok. 250 takich pojazdów, z których pierwsze wysłano do Afganistanu w 2008. Są one zdecydowanie bardziej skuteczne niż klasycznie wyposażone pojazdy tej klasy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.