Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dalsza modernizacja USS Comstock

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 28 sierpnia 2012

Należąca do General Dynamics National Steel and Shipbuilding Company (NASSCO) otrzymała od marynarki wojennej USA drugie w br. zlecenie na modernizację okrętu desantowego typu Whidbey Island.

USS Comstock (LSD-45) wszedł do służby w marcu 1990. Okręt ma 186 m długości i 25 m szerokości. Maksymalna wyporność przekracza 16 tys. ton. Jednostka rozwija prędkość ponad 20 w. Jest ona uzbrojona w: 2 stanowiska systemu obrony bezpośredniej Phalanx CIWS, 2 25-mm armaty Mk38, 2 12,7-mm wielkokalibrowe km Browning M2HB oraz 2 stanowiska systemu przeciwlotniczego/przeciwrakietowego Rolling Airframe Missile (RAM). Na zdjęciu LSD-45 na wodach zachodniego Pacyfiku we wrześniu 2011 / Zdjęcie: U.S. Navy

USS Comstock (LSD-45) jest jednym z 8 okrętów typu Whidbey Island znajdujących się w wyposażeniu marynarki wojennej USA. Konstrukcja okrętu pochodzi jeszcze z lat 1980. Z tego względu kilka lat temu dowództwo marynarki podjęło decyzję o uruchomieniu programu modernizacji wszystkich jednostek. W ten sposób U.S. Navy chce wydłużyć ich resursy do 2038. Ostatni z okrętów ma zostać objęty pracami modernizacyjnymi w 2014.

Kontrakt przyznany NASSCO nie jest pierwszym, który przedsiębiorstwo to otrzymało w br. od marynarki wojennej USA. Już kwietniu, U.S. Navy zleciła mu przeprowadzenie częściowych prac remontowych na USS Comstock. Umowa o wartości blisko 69 mln USD koncentrowała się głownie na pracach renowacyjnych, głównie odnośnie struktur kadłuba.

Zlecony przed kilkoma dniami kontrakt (104 mln USD) stanowi uzupełnienie umowy sprzed kilku miesięcy. Rozszerza on zakres prac modernizacyjnych, m.in. do przeglądu wszystkich systemów pokładowych i eliminacji ewentualnych usterek. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.