Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

RSK MiG zmodernizuje myśliwce Indii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 marca 2008

Wczoraj ministerstwo obrony Indii podpisało z RSK MiG umowę o modernizacji 69 myśliwców MiG-29. Wartość kontraktu wynosi ok. 960 mln USD (38,4 mld rupii).

Umowa została podpisana w Moskwie. Zakłada, że 30% jej wartości zostanie reinwestowane w Indiach. W ramach offsetu powstanie tam centrum serwisowe radiolokatorów i ośrodek treningowy wyposażony w symulatory najnowszej generacji.

Zakupione w połowie lat 1980. myśliwce 5 eskadr indyjskich wojsk lotniczych (każda po 12-18 maszyn) zostaną przebudowane na samoloty wielozadaniowe. Modernizacja ma przedłużyć okres eksploatacji indyjskich MiGów-29 do 40 lat (obecnie 25) lub 3500 godzin lotu (obecnie 2500). Wymieniona zostanie awionika, w tym komputer pokładowy i system kierowania ogniem. W samolotach będą montowane radiolokatory typu Żuk-ME z anteną ze skanowaniem fazowym. Część komponentów dostarczą przedsiębiorstwa izraelskie i indyjskie, w tym Hindustan Aeronautics Ltd i Bharat Dynamics Ltd.

Uzbrojenie zmodernizowanych samolotów zostanie uzupełnione o pociski rakietowe klasy powietrze-powietrze dalekiego zasięgu oraz broń kierowaną do atakowania celów naziemnych. Silniki zostaną wymienione na RD-33 serii 3 z cyfrowym sterowaniem. Technologia ich produkcji ma zostać przekazana przedsiębiorstwom indyjskim.

Pierwsze 6 samolotów zostanie zmodernizowanych w Rosji. Pozostałe będą przebudowywane w bazie remontowej IAF Ozar w Nashik w ramach umowy z Hindustan Aeronautics Ltd.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.