Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zmodernizowany OP proj. 885M Kazań

07 września 2012

Zmodernizowany wielozadaniowy atomowy okręt podwodny proj. 885M Jasień-M – Kazań będzie pierwszą rosyjską jednostką zbudowaną w całości z nowych technologicznie komponentów. O ile nie zawiodą kooperanci stoczni Siewmasz.

Okręt podwodny proj. 885M Jasień-M – Kazań jest budowany w stoczni OAO PO Siewmasz (Początek budowy OP projektu Jasien-M, 2009-07-25). Według informatorów ITAR-TASS, w przygotowywanych do przejęcia przez WMF okrętach podwodnych 4. generacji proj. 955 BoriejJurij Dołgorukij i Aleksandr Newskij, nowe komponenty stanowiły nie więcej niż 40% konstrukcji. Natomiast wszystkie główne systemy i wyposażenie Kazania są budowany praktycznie w całości od nowa.

Według innych źródeł, remont Kazania przebiega z poważnymi problemami. Główny kontraktor zlecenia – Obiediniennaja Sudostroitielnaja Korporacja (OSK) nie podpisała jeszcze wielu umów z poddostawcami. Ponieważ w czasie negocjacji z Ministerstwem Obrony, OSK zgodziła się na zredukowanie ceny, teraz oczekuje obniżenia cen kooperacyjnych. Poddostawcy nie chcą się na to zgodzić. W ten sposób opóźnienie budowy serii okrętów podwodnych proj. 885M Jasień-M, w tym Kazania, zwiększy się ponad półtora roku, jego obecne opóźnienie wynikłe m.in. z długotrwałych negocjacji OSK z urzędnikami resortu obrony.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.