Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy ośrodek Ałmaz-Antieja

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 września 2012

Koncern Ałmaz-Antiej buduje w St. Petersburgu nowy ośrodek rozwojowo-produkcyjny za 15 mld rubli. Dotąd budowa kosztowała ponad 6 mld rubli.

Koncern POW Ałmaz-Antiej buduje swój Zachodnio-północny ośrodek regionalny (SZRC) na terenie Obuchowskowo zawoda w St. Petersburgu. Dzisiaj odbyła się tam uroczystość otwarcia kompleksu biurowo-magazynowego. Początkowo ma on pomieścić nie tylko Zakłady obuchowskie, ale i Zakłady wyposażenia radiotechnicznego. Docelowo ma w tym miejscu powstać siedziba także pozostałych trzech petersburskich przedsiębiorstw koncernu: Rosyjskiego instytutu radionawigacji i czasu, Wszechrosyjskiego naukowo-doświadczalnego instytutu aparatury radiowej oraz Biura konstrukcyjnego urządzeń specjalnych.

Do końca 2012 ma zostać uruchomiona produkcja w dwóch halach dawnych Zakładów obuchowskich o powierzchni 70 tys. m2. Cały kompleks ma zostać ukończony w 2014, a jego działalność w pełni uruchomiona w pierwszej połowie 2015. Projekt pozwoli na uwolnienie od produkcji przemysłowej terenów o powierzchni 48 ha w różnych częściach St. Petersburga, w tym w historycznym centrum miasta.

Decyzja o budowie SZRC zapadła we wrześniu 2007. Wartość całej inwestycji oceniono na 15 mld rubli. Kredyty na przedsięwzięcie zapewnia bank WTB. Pierwsza transza miała wysokość 5 mld rubli, na drugi etap przeznaczono 10 mld rubli.

GOZ Obuchowskij zawod powstał w 1963. Nazwano go na cześć metalurga Pawła Obuchowa, specjalizującego się w systemach artyleryjskich. W 2002 przedsiębiorstwo włączono do Koncernu PWO Ałmaz-Antiej. W pierwszej połowie 2012 strata netto przedsiębiorstwa wyniosła 211,75 mln rubli. Na koniec czerwca 2012 zadłużenie kredytowe wzrosło do 9,38 mld rubli wobec 3,04 na początku roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.