Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kokpity Aero Vodochody dla PZL Mielec

Przemysł zbrojeniowy, 11 września 2012

Dziś na targach ILA Berlin Air Show został podpisany wieloletni kontrakt PZL Mielec z Aero Vodochody. Czesi będą dostarczać struktury kokpitu do montowanych  w Mielcu śmigłowców Sikorsky S-70i Black Hawk.

Pierwszy Sikorsky S-70i Black Hawk zmontowany w Polsce w 2010 / Zdjęcie: Mariusz Adamski

Do końca 2017 czeska spółka dostarczy co najmniej 50 kokpitów do produkowanych w Mielcu S-70i Black Hawk. Kupowanie kokpitów w Czechach będzie także tańsze, niż gdyby sprowadzać je z USA, powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu PZL Mielec. Dodał, że podpisany w Berlinie kontrakt jest początkiem budowy europejskiego łańcucha dostaw dla mieleckiej produkcji.

Struktura kokpitu, która będzie produkowana przez Aero Vodochody, to jeden zespół, składający się z części przedniej, nosowej, obramowania szyb oraz platformy, na której montowane są fotele pilotów. Będzie zawierał także instalację elektryczną, urządzenia sterownicze, takie jak drążki i pedały.

Od 2000 Aero Vodochody dostarcza struktury kadłuba do rodziny śmigłowców wielozadaniowych średniej wielkości, Sikorsky S-76. W 2011 czeski zakład rozpoczął produkcję struktur kokpitu do śmigłowca UH-60M Black Hawk.

Ladislav Šimek, prezes AERO Vodochodypowiedział, że od ponad dwóch lat dostarczamy PZL Mielec wiązki elektryczne do belki ogonowej śmigłowca UH-60M. Aero Vodochody to działający od 1919, największy w Czechach producent lotniczy, zatrudniający prawie 1500 pracowników. Współpracuje z czołowymi światowymi koncernami lotniczymi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.