Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ILA: Hybrydowy bezzałogowiec Rheinmetalla

12 września 2012

W trakcie wystawy ILA 2012, trwającej właśnie w Berlinie, na stoisku Rheinmetall Airborne Systems prezentowany jest model najnowszego bezzałogowego statku latającego niemieckiego przedsiębiorstwa.

Model TU-150 prezentowany przez Rheinmetall Airborne Systems / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Nowy bsl oznaczono jako TU-150 (taktyczny, wielozadaniowy, o masie 150 kg). Masa wyposażenia, jakie można zabudować na pokładzie będzie wynosić 25-30 kg. Jest on skonstruowany w układzie hybrydowym, jako śmigłowiec z wirnikami w układzie poprzecznym i śmigłem pchającym, ze skrzydłem i usterzeniem w układzie T. Rozpiętość TU-150 z obracającymi się wirnikami nośnymi wynosić ma 7,9 m.

Bezzałogowiec będzie napędzany silnikiem spalinowym, zasilanym naftą lub benzyną. Silnik ma poruszać prądnicę dostarczającą energii elektrycznej do napędu wirników nośnych i śmigła. TU-150 powinien rozwijać prędkość maksymalną 220 km/h. Długotrwałość lotu, szacowana wstępnie na 8 godzin, może zostać zwiększona o dalsze 180 minut, po zabudowaniu dodatkowych zbiorników paliwa.

TU-150 ma wykonywać autonomiczne starty i lądowania. Jego przeznaczenie to misje rozpoznawcze dla potrzeb służb cywilnych i sił zbrojnych, prowadzone nad lądem i morzem, prowadzone wspólnie z innymi bsl Rheinemtalla – KZO i TR-50 Scout.

W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną próby w locie modelu bezzałogowca. Następnie, na podstawie zdobytych w ich trakcie doświadczeń, wykonany zostanie oblot docelowej konstrukcji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.