Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ILA: Turbomeca dla niemieckiej policji

Lotnictwo cywilne, 12 września 2012

W trakcie tegorocznej wystawy ILA Berlin Air Show francuska Turbomeca poinformowała o zawarciu porozumienia na dostawy silników dla śmigłowców EC135T2i niemieckiej policji federalnej.

EC135T2 w barwach niemieckiej policji federalnej / Zdjęcie: Eurocopter

Bundespolizei złożyła zamówienia na łącznie 32 silniki Arrius 2B2. Wyposażą one 16 wykorzystywanych przez policję EC135T2i. Strony nie podały wartości zawartego porozumienia. Śmigłowce będą angażowane do interwencji w ramach operacji ratunkowych na terenie całego kraju.

Niemiecka policja federalna wykorzystuje obecnie ponad 80 śmigłowców, w tym około 40 EC135T2i oraz 20 AS332L1 i podobną liczbę EC155B/B1. Wszystkie one napędzane są silnikami Turbomeca, odpowiednio: Makila 1A1 i Arriel 2C1/2C2.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.