Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EC725 dla Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 września 2012

Eurocopter poinformował o podpisaniu kontraktu na dostawę 4 śmigłowców EC725 dla wojsk lotniczych Tajlandii.

EC725 o maksymalnej masie startowej 11 t, mogące przewozić do 28 żołnierzy lub do 5670 kg ładunku / Zdjęcie: Eurocopter

Porozumienie zostało zawarte wczoraj w obecności przedstawicieli tajskich wojsk lotniczych oraz producenta maszyn. Strony nie podały wartości porozumienia, jednak można szacować, że podpisana umowa opiewa na około 100 mln USD. Zamówione śmigłowce zostaną przygotowane w konfiguracji SAR.

Zawarty kontrakt stanowi oficjalne potwierdzenie informacji prasowych z ostatnich tygodni, o tym że władze w Bangkoku ostatecznie zdecydowały się na wybór produktu Eurocoptera (4 EC 725 dla Tajlandii, 2012-09-11). W rywalizacji o tajski przetarg producent rywalizował z ofertami Sikorskiego (S-92) i AugustyWestland (AW139).

Wczorajsze porozumienie nie powinno być ostatnim kontaktem handlowym tajskich wojsk lotniczych z Eurocopterem. Tajowie chcą bowiem dysponować łącznie 16 śmigłowcami w konfiguracji SAR. Zamówienie na pierwsze 4 EC725 wskazuje na to, że kolejne egz. tego modelu prawdopodobnie uzupełnią brakującą liczbę maszyn. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.