Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa wieża BAE Systems

Przemysł zbrojeniowy, 19 września 2012

W czasie rozpoczętej dzisiaj wystawy 2012 Africa Aerospace and Defence, BAE Systems prezentuje nową wieżę bezzałogową TRT-R30MK osadzoną na transporterze RG41.

Zdjęcie: BAE Systems

TRT-R30MK została opracowana korzystając z doświadczeń wyniesionych, m.in. z eksploatacji wieży wcześniejszej generacji, TRT-25. Prezentowany w RPA model wyposażony jest w armatę kalibru 30 mm. Jak deklaruje producent, posiada ona zasięg 2,5 km. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów obserwacji i analizy pola walki, operator jest w stanie prowadzić celny ogień o każdej porze dnia i nocy, w każdych uwarunkowaniach pogodowych.

Kontrolę nad pracą wieży, poza faktem jej automatyzacji, ułatwia także możliwość instalacji panelu sterowniczego praktycznie w każdej części transportera. Rozwiązanie to zwiększa możliwość zaadaptowania wnętrza pojazdu do wymagań danej misji.

Nowa wieża prezentowana jest na znanym już od kilku lat transporterze RG41. Konstrukcja jest rozwijana od 2008 w południowoafrykańskich zakładach BAE Systems (OMC) (Pustynne testy RG41, 2011-09-14). Debiut pojazdu miał miejsce w trakcie paryskich targów Eurosatory w 2010. Jeszcze w tym samym roku został on zaoferowany wojskom lądowym Australii (Lądowa oferta dla Australii, 2010-11-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.