Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

APKWS na MQ-8B

Lotnictwo wojskowe, 19 września 2012

BAE Systems uzbroi należące do US Navy, bezzałogowe śmigłowce MQ-8B Fire Scout w kierowane pociski rakietowe APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System) II.

Artystyczna wizja APKWS II na MQ-8B Fire Scout / Rysunek: BAE Systems

BAE Systems wygrała przetarg US Navy na integrację APKWS II z bsl MQ-8B Fire Scout oraz, że będzie to pierwsza integracja systemu z bezzałogowym statkiem powietrznym.

Roy Rumbaugh, kierownik programu APKWS w BAE Systems zapewnił, że już niedługo MQ-8B będzie mógł atakować cele na ziemi i na wodzie. System jest instalowany w Fire Scoutcie w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie i jest przygotowywany do szybkiej instalacji na bsl.

APKWS II (WGU-59B) to niekierowane pociski rakietowe Hydra 70 zintegrowane z opracowanym przez BAE Systems laserowym systemem naprowadzania. Korekta jego kursu jest na tyle dokładna, że umożliwia zwalczanie celów punktowych na dystansie 1,5-5 km. Jest przy tym wielokrotnie tańsza niż dedykowany ppk (APKWS odpalony z Cobry, 2007-09-25).

Dotychczas APKWS II z powodzeniem są wykorzystywane w Afganistanie przez USMC na klasycznych nośnikach: Bell AH-1W Super Cobra oraz Bell UH-1Y Super Huey, w operacjach przeciwko talibom. BAE Systems informuje, że w Afganistanie od 2007 miało miejsce ponad 100 odpaleń tego pocisku z 94-procentową skutecznością.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra