Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koreański Devil Killer w linii za 2 lata

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 września 2012

Mały pocisk manewrujący KAI Devil Killer ma wejść do linii za 2 lata. Broń ma wesprzeć koreańską artylerię dalekiego zasięgu.

Makieta pocisku Devil Killer z dobrze widocznym napędem wentylatorowym i kamerą w nosowej części kadłuba / Zdjęcie: KAI

KAI prowadzi prace rozwojowe nad małym pociskiem samosterującym (nazywanym w mediach bezzałogowcem uderzeniowym jednorazowego użytku) Devil Killer prowadzi od około 2 lat na zamówienie Defense Acquisition Program Administration (DAPA). Demonstrator technologii został oblatany we wrześniu 2012. Istnienie Devil Killera koncern ujawnił wkrótce potem. Teraz na seminarium w Seulu poinformowano, że pocisk ma wejść do linii do końca 2013.

Do testów koncepcji Devil Killera służył demonstrator wyposażony w uproszczone podwozie / Zdjęcia: KAI

Devil Killer ma długość 1,5 m, a rozpiętość po rozłożeniu skrzydeł 1,3 m. Skrzydła są składane, ponieważ pocisk startuje z niewielkiego kontenera, odpowiadającego wielkością wyrzutni pocisków artyleryjskich dalekiego zasięgu. Masa pocisku wynosi 35 kg. Devil Killer rozwija prędkość bliską 400 km/h dzięki dwóch małym wentylatorom umieszczonym w tylnej części kadłuba. Może operować w odległości do 80 km od wyrzutni, przebywając w powietrzu maksymalnie około godziny. Na cel naprowadzany jest z wykorzystaniem GPS i kamery.

Wyrzutnia testowa pocisku Devil Killer zamontowana prowizorycznie na samochodzie. Do sterowania lotem może służyć przenośna stacja naziemna / Zdjęcie: KAI

Według podstawowej koncepcji, pociski Devil Killer miałyby być instalowane wspólnie z wyrzutniami artyleryjskimi dalekiego zasięgu – nadmorskimi i lądowymi. Przeznaczone byłyby głównie do zwalczania północnokoreańskich instalacji ofensywnych w pasie przygranicznym. Krążąc na umocnieniami mogłyby skutecznie atakować wyrzutnie odkrywane tylko na czas strzału.

Koncepcja użycia pocisków Devil Killer z wykorzystaniem wyrzutni MLRS M270 / Rysunek: KAI


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.