Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael zestrzelił niezidentyfikowany bsl

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 października 2012

Izraelskie wojska lotnicze zestrzeliły niezidentyfikowany bezzałogowiec, który rankiem wtargnął w przestrzeń powietrzną Izraela. Nie podano skąd przyleciał.

Zdjęcie: IAF

Do incydentu doszło dziś rano nad pustynią Negev. Bezzałogowiec został przechwycony około 10:00 czasu lokalnego (8:00 GMT) po niecałej pół godzinie od wtargnięcia nad Izrael. Po upadku na ziemie eksplodował. Później trwały poszukiwania (patrz zdjęcie) szczątków obiektu na północy pustyni, na południe od góry Hebron.

Nie wiadomo jakiego był typu był zestrzelony bsl  i kto go wysłał nad Izrael. Według palestyńskiej agencji Ma’an, wystartował on ze strefy Gazy i zanim został zestrzelony obserwował obszar miasta Beersheba. Izraelczycy temu zaprzeczają. Nieoficjalnie mówią, że bezzałogowiec wleciał w izraelską przestrzeń powietrzna znad Morza Śródziemnego.

To nie pierwszy podobny incydent. W 2010 Izraelczycy zestrzelili inny obiekt latający nad własnym terytorium, niedaleko Morza Martwego. Według nieoficjalnych informacji, chodziło wówczas o balon. Przed kilku laty, w kwietniu 2005 i lipcu 2006 Izraelczycy zestrzelili bsl wysłane nad Izrael przez Hezbollach.


Drukuj Góra