Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Izrael zestrzelił niezidentyfikowany bsl

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 października 2012

Izraelskie wojska lotnicze zestrzeliły niezidentyfikowany bezzałogowiec, który rankiem wtargnął w przestrzeń powietrzną Izraela. Nie podano skąd przyleciał.

Zdjęcie: IAF

Do incydentu doszło dziś rano nad pustynią Negev. Bezzałogowiec został przechwycony około 10:00 czasu lokalnego (8:00 GMT) po niecałej pół godzinie od wtargnięcia nad Izrael. Po upadku na ziemie eksplodował. Później trwały poszukiwania (patrz zdjęcie) szczątków obiektu na północy pustyni, na południe od góry Hebron.

Nie wiadomo jakiego był typu był zestrzelony bsl  i kto go wysłał nad Izrael. Według palestyńskiej agencji Ma’an, wystartował on ze strefy Gazy i zanim został zestrzelony obserwował obszar miasta Beersheba. Izraelczycy temu zaprzeczają. Nieoficjalnie mówią, że bezzałogowiec wleciał w izraelską przestrzeń powietrzna znad Morza Śródziemnego.

To nie pierwszy podobny incydent. W 2010 Izraelczycy zestrzelili inny obiekt latający nad własnym terytorium, niedaleko Morza Martwego. Według nieoficjalnych informacji, chodziło wówczas o balon. Przed kilku laty, w kwietniu 2005 i lipcu 2006 Izraelczycy zestrzelili bsl wysłane nad Izrael przez Hezbollach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.