Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

349 mln USD na TOW

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 października 2012

Pentagon i Raytheon podpisały kolejną, 5-letnią umowę na dostawy ppk BGM-71 TOW. Porozumienie zakłada przekazanie przez producenta 6676 pocisków za 349 mln USD.

Zdjęcie: US Army

Zestawy przeciwpancerne rodziny TOW są jednymi z najbardziej rozpowszechnionych na świecie. Ich produkcja trwa od pół wieku. Do tej pory dostarczono 40 krajom ok. 15 tys. wyrzutni i ponad 650 tys. pocisków.

Podstawowym użytkownikiem są jednostki US Army i US Marine Corps. W ramach kolejnego, wieloletniego zamówienia Raytheon otrzymał zlecenie Pentagonu na 6676 pocisków. Przedstawiciele koncernu poinformowali o tym wczoraj.

Amerykańskie wojska lądowe otrzymają pociski odmian TOW 2A (BGM-71E z tandemową głowicą), 2B (BGM-71F, atakującym z przewyższenia z głowicą formowaną wybuchowo), 2B Aero (zasięg zwiększony do 4,5 km) i Bunker Buster (BGM-71H). Będą wykorzystywane we wszystkich nośnikach: wyrzutniach piechoty, a także montowanych na śmigłowcach i pojazdach opancerzonych (transporterach Stryker, bwp Bradley i samochodach rodziny Humvee).

Ze względu na odpowiadające wymogom współczesnego pola walki charakterystyki najnowszych wersji TOW – m.in. zasięg do 3,75 km, przebijalność 630-900 mm stali pancernej (wg różnych źródeł) – mimo konieczności utrzymania celu w celowniku optoelektronicznym przez cały czas lotu pocisku, zestawy pozostaną w służbie przynajmniej do 2025. Można jednak zakładać, że okres ich wykorzystania będzie znacznie dłuższy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.