Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjska broń dla Iraku za 4,2 mld USD

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 09 października 2012

W drugiej połowie 2012 Rosja zawarła kontrakty na dostawy uzbrojenia do Iraku warte ponad 4,2 mld USD. Dotyczą one m.in. dostaw śmigłowców Mi-28NE i kompleksów przeciwlotniczych Pancyr-S1.

Zestaw Pancyr-S1

O umowach zawartych w kwietniu, lipcu i sierpniu poinformowano w dokumentach opublikowanych przy okazji spotkania premiera FR Dmitrija Miedwiediewa i i premiera Iraku Nuri al-Maliki. Według RIA Novosti, informację potwierdził iracki premier, który przybył dzisiaj do Moskwy.

Umowy dotyczą m.in. 30 śmigłowców uderzeniowych Mi-28NE i 42 (według części źródeł 50) mobilnych kompleksów przeciwlotniczych Pancyr-S1. Umowy negocjowano podczas kilku wizyt wysokich rangą polityków irackich w Rosji. Ich wartość przekroczyła 4,2 mld USD.

Stronę rosyjską w umowach z Irakiem reprezentuje Rosoboroneksport. Od końca 2010 funkcję ministra obrony Iraku pełni premier. Porozumienia muszą być jeszcze zatwierdzone przez iracki parlament. Do tej pory głównym dostawcą broni dla Bagdadu był Waszyngton.

Jeżeli dostawy zostaną zrealizowane, będzie to potwierdzenie wcześniejszych doniesień o nieformalnej umowie między Rosją i USA, o skompensowaniu utraty przez Rosję zleceń Iranu, zamówieniami z Iraku i Afganistanu. Tezy tego typu formułowali pośrednio rosyjscy analitycy już w 2010.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.