Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Seminarium o rozminowywaniu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 18 marca 2008

We wtorek w Centrum Konferencyjnym WP w Warszawie odbędzie się seminarium Współczesne techniki i sprzęt rozminowywania. W czasie spotkania poruszony będzie także temat improwizowanych ładunków wybuchowych.

IED to największe zagrożenie dla żołnierzy sił wielonarodowych w Iraku i Afganistanie. Po zdecydowanym obniżeniu się bezpośredniej aktywności sił partyzanckich w obu tych państwach, miny powodują ok. 60% krwawych strat wojsk koalicyjnych.

W ciągu ostatnich lat widoczny był swoisty wyścig techniczny między podziemiem a wojskami zachodnimi. Ośrodki badawcze i przemysł - przede wszystkim USA - były w stanie, w stosunkowo szybkim stanie, odpowiedzieć na pojawiające się zagrożenie IED. Stąd pojawiły się coraz lepiej opancerzone pojazdy patrolowe czy urządzenia zagłuszające fale elektromagnetyczne, konieczne do zdalnego odpalenia ładunków wybuchowych z dużych odległości. Tyle, że nie próżnowali również partyzanci. Kiedy zawodzą systemy bezprzewodowe, powrócili do stosowania na szerszą skalę kabli, na lepiej opancerzone pojazdy stosują coraz większe ładunki, bardziej wymyślne formy maskowania czy nawet ładunki formowane wybuchowo.

Mamy więc do czynienia z wyzwaniami zmiennymi w czasie, tym groźniejszymi, że przeciwnik jest w stanie stworzyć skuteczną broń w sposób masowy, przy minimalnych kosztach.

Między innymi tym problemom będzie poświęcone wtorkowe seminarium w Warszawie, Współczesne techniki i sprzęt rozminowywania. Zostało ono zorganizowane przez Ośrodek Badawczo Rozwojowy OBRUM z Gliwic i Grupę Kapitałową BUMAR z Warszawy. O jej przebiegu poinformujemy na naszych łamach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.