Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HNMLS Rotterdam ostrzelany u wybrzeży Somalii

Marynarka wojenna, 26 października 2012

W czasie rutynowego patrolu u wybrzeży Somalii został ostrzelany holenderski okręt desantowy typu Rotterdam, HNMLS Rotterdam.

HNMLS Rotterdam. Okręt bierze udział w operacji Ocean Shield, która realizowana jest pod auspicjami NATO od 17 sierpnia 2009. Jej celem jest zwalczanie plagi piratów na wodach okalających Półwysep Somalijski / Zdjęcie: MO Holandii

Do zdarzenia doszło 24 października. Okręt prowadził misje patrolową w ramach natowskiej operacji antypirackiej Ocean Shield. W czasie próby nawiązania kontaktu z podejrzaną jednostką, znajdująca się na jej pokładzie załoga otworzyła ogień do holenderskiego desantowca. W tym samym czasie HNMLS Rotterdam został też ostrzelany ze strony somalijskiego wybrzeża.

Łódź piratów po ostrzelaniu przez holenderski okręt / Zdjęcie: DO USA

Według informacji przekazanych m.in. przez Departament Obrony USA, holenderska jednostka odpowiedziała ogniem w kierunku napastników, w skutek czego śmierć poniósł jeden z nich. Pozostali – około 25 osób – zostali podjęci na pokład okrętu i zatrzymani.

W skutek środowego zajścia nie odnotowano większych strat materialnych na HNMLS Rotterdam. Nie wiadomo też nic na temat ewentualnych obrażeń odniesionych przez członków załogi.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.