Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

A380 w Europie

Lotnictwo cywilne, 18 marca 2008

Dzisiaj na londyńskim Heathrow wyląduje pierwszy liniowy Airbus A380 Singapore Airlines. Jest to jednocześnie pierwszy komercyjny lot takiego samolotu do Europy.

Singapore Airlines postawiły na komfort. W A380 oferowanych jest kilkanaście pojedynczych, komfortowych przedziałów (na zdjęciu). Te, które są położone z dala od okien, można łączyć w przedziały dwuosobowe. Koszt wdrożenia wystroju singapurskich A380 i Boeingów B777-300ER, kosztował równowartość 415 mln USD / Zdjęcie: Singapore Airlines

Przylot planowany jest trzecią po południu. A380 wystartował z Singapuru 13 godzin wcześniej. Na Heatrhrow wysadzi pasażerów w Terminalu 3. Singapore Airlines z tej okazji stworzył cały program promocji i uczynił z przylotu spore wydarzenie medialne.

11 marca Airbus dostarczył trzeci egzemplarz produkcyjny modelu A380 (zobacz: Mniejsze straty EADS). Tak jak poprzednie, trafił on do Singapore Airlines, które łącznie zamówiły 19 egz. z opcją na kolejne 6.

Przewoźnik realizuje już codzienne loty A380, na linii Singapur-Sidney. Dzisiejszy przylot na Heathrow zapoczątkuje loty na linii Singapur-Londyn. Natomiast 20 maja otworzy kolejne połączenie największymi samolotami świata: Singapur-Tokio. Będzie to jednocześnie pierwsze połączenie azjatyckie.

Singapore Airlines zrezygnowało z wykorzystania maksymalnej liczby miejsc (800). Zamiast tego postawiło na wygodę i przestrzeń, przystosowując swoje samoloty do 471 pasażerów. Rekompensujące to wpływy, są osiągane z wykorzystania kilkunastu miejsc w pojedynczych przedziałach i 60-osobowej klasy biznes.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.