Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rheinmetall współpracuje z Textronem

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 listopada 2012

Niemiecki producent poinformował o otrzymaniu zlecenia na współprodukcję z amerykańskim Textronem średnich wozów opancerzonych TAPV (Tactical Armoured Patrol Vehicles) dla kanadyjskiej armii.

Samochód patrolowy TAPV… / Zdjęcie: Rheinmetall

Informacja na ten temat została opublikowana wczoraj. Wartość zlecenia szacuje się na 160 mln euro. W ramach jego realizacji spółka córka niemieckiego koncernu, Rheinmetall Canada, weźmie udział w części prac montażowych kanadyjskich wozów.

Zawierając porozumienie o współpracy z Textronem, Rheinmetall zobowiązał się m.in. do zainstalowania w TAPV serii kluczowych podsystemów, odpowiedzialnych za kierowanie ogniem, nawigację oraz świadomość sytuacyjną operatorów, a także zestaw urządzeń obserwacji i analizy pola walki. Dodatkowo niemiecki producent będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie testów sprawdzających funkcjonowanie systemów pokładowych wozów.

…jest konstrukcyjnie oparty na innym pojeździe Textrona, M1117 Guardian ASV, wykorzystywanym m.in. przez wojska lądowe USA / Zdjęcie: US Army

Ponadto koncern z Düsseldorfu ma świadczyć usługi związane ze wsparciem logistycznym oraz serwisem \ kanadyjskich pojazdów. Realizacja tego zobowiązania ma trwać w latach 2014-2021, a więc od rozpoczęcia dostaw pierwszych TAPV, aż do pięciu lat po przekazaniu Ottawie ostatniego z zakontraktowanych pojazdów.

Większość prac realizowanych w ramach podjętych przez Rheinmetall zobowiązań, będzie wykonana w kanadyjskich zakładach koncernu w Saint-Jean-sur-Richelieu w Quebecu na wschodzie kraju.

Kontrakt na dostawę nowych średnich wozów opancerzonych TAPV został zlecony Textronowi w czerwcu br. W ramach jego realizacji koncern zbuduje dla kanadyjskich wojsk lądowych 500 pojazdów tego typu z opcją na dodatkowe 100. Wartość zawartej przed kilkoma miesiącami umowy sięga około 466 mln euro plus dodatkowe 81 mln euro za 5-cioletni program wsparcia serwisowego.


Drukuj Góra