Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

11-13 tysięcy cywilnych ofiar w Iraku w 2007

08 lipca 2007

Organizacja Narodów Zjednoczonych obliczyła, że w Iraku codziennie ginęło w tym roku przeciętnie około stu osób - podał hiszpański dziennik opozycyjny El Mundo. Nieco inne informacje, z powołaniem się na źródła irackie, podaje hiszpańska agencja EFE. Według niej od początku bieżącego roku do końca lipca przemoc pochłonęła w Iraku 11201 zabitych. Tymczasem ONZ-owska misja pomocy dla Iraku (UNAMI) informuje o 12731 zabitych w 2007. Przeciętnie siedmiu na dziesięciu rannych umierało w szpitalach cywilnych i wojskowych. To wynik słabej opieki medycznej i charakteru obrażeń, jakie ofiary odnoszą w samobójczych zamachach terrorystycznych.

Według ostatnich danych Światowej Organizacji Zdrowia, w styczniu 2007 w Iraku straciło życie 1569 osób, w lutym - 1308, w marcu 1549, w kwietniu - 1435, w maju - 1564, w czerwcu - 1240 i w lipcu - 1650, a w ciągu 15 dni sierpnia co najmniej 1 270 osób. Ponad 400 osób zginęło w zamachu przeprowadzonym 14 sierpnia, kiedy to terroryści wysadzili w powietrze cztery cysterny z paliwem. Według obliczeń El Mundo, opartych na danych ONZ i raportach irackich służb medycznych, od marca 2003, to jest od początku inwazji na Irak, zginęło w tym kraju 150 tysięcy osób. Tymczasem raport brytyjskiego pisma medycznego The Lancet, opublikowany w październiku 2006, mówił o 600 tysiącach śmiertelnych ofiar od początku irackiego konfliktu.


Drukuj Góra