Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Używane BV206 dla Finlandii

Wojska lądowe, 22 listopada 2012

Fińskie ministerstwo obrony ogłosiło plany zakupu 123 używanych wszędołazów Bv206 D6N. Wozy zostaną nabyte z zapasów magazynowych wojsk lądowych Norwegii.

Produkowane przez należącą do BAE Systems szwedzką Hägglunds wszędołazy Bv206 ważą do 7 ton. Ich uzbrojenie stanowi km 12,7 mm. Ładowność wozów wynosi 2,5 tony. Rozwijają prędkość to 50 km/h / Zdjęcie: BAE Systems

Finowie zdecydowali się na zakup używanych Bv206 D6N w miejsce wyeksploatowanych już Sisu NA-140 BT. Nowe wozy zostaną zakupione za cenę jednostkową 27 tys. Euro, co w ostatecznym rozliczeniu daje 3,3 mln Euro. Porozumienie zakłada możliwość zakupienia w przyszłości dodatkowych 150 pojazdów  tego typu.

Helsinki nie podały co prawda terminu wprowadzenie norweskich maszyn do służby. Można jednak podejrzewać, że pierwsze z nich zostaną przekazane jednostkom liniowym do 2017, kiedy to ma skończyć się resurs części wykorzystywanych obecnie Sisu NA-140 BT.

Remontem Bv206 oraz ich doposażeniem do wymagań wojsk lądowych Finlandii zajmie się Millog, specjalizująca się m.in. w serwisowaniu oraz naprawach pojazdów wojskowych.


Drukuj Góra