Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AS365 N3+ Dauphin w Bangladeszu

Lotnictwo wojskowe, 30 listopada 2012

Wojska lądowe Bangladeszu przyjęły do służby dwa nowe śmigłowce Eurocopter AS365 N3+ Dauphin. Zostały one zakupione m.in. pod kątem realizowania misji humanitarnych pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Oficerowie odpowiedzialni za eksploatację nowych śmigłowców. Od lewej: ppłk Md Saidur Rahman, płk Alamgir Hossain, gen. bryg. Abdullah Al-Azhar, ppłk Muhammad Hasan Imam Farazi, w trakcie ceremonii przyjęcia europejskich wiropłatów do służby / Zdjęcie: ESEA

Śmigłowce, dostarczone przez Eurocopter South East Asia (ESEA), filię europejskiego koncernu w Singapurze, są pierwszymi wiropłatami tego producenta, które znalazły się we flocie lotnictwa wojsk lądowych Bangladeszu. Dodajmy, że para Dauphinów znacząco wzmocni tę formację, tworzoną także przez 4 rozpoznawcze Bell 206 Long Ranger IV oraz kilka małych samolotów Cessny i Pipera.

Ich uroczyste przyjęcie do służby odbyło się dwa dni temu na terenie dowództwa wojsk lądowych, w stolicy kraju. Śmigłowce będą wykonywały przede wszystkim loty VIP, będą także kierowane do działań w ramach misji ONZ.

W ramach umowy o zakupie maszyn zdecydowano, że za szkolenie załóg i mechaników oraz serwisowanie AS365 N3+ będzie odpowiedzialna lokalna filia Eurocoptera. ESEA zrealizowała już wstępne szkolenie części personelu, wykorzystując do tego m.in. symulator lutu najnowszej wersji Dauphina. W dalszej kolejności planuje się objęcie programem pozostałych żołnierzy oraz doprowadzenie do uzyskania statusu instruktora przez część pilotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.