Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wzrost ruchu lotniczego

Lotnictwo cywilne, 25 marca 2008

2007 był kolejnym rokiem szybkiego wzrostu ruchu lotniczego na świecie. Mimo stosunkowo niewielkiego zwiększenia liczby lotów (o 2,4%), zanotowano wzrost liczby przewiezionych pasażerów aż o 6,4%, do 4,5 mld osób.

Mapa z zaznaczonymi samolotami nad USA. Codziennie odbywa się tam średnio 45 tys. lotów, czyli 16,5 mln w ciągu roku. Mimo tego największy wzrost ruchu lotniczego zanotowano nad Bliskim Wschodem i Afryką. Ameryka Północna jest na końcu tej listy

Międzynarodowa rada portów lotniczych (Airports Council International - ACI) ogłosiła przybliżone dane dotyczące ruchu lotniczego w 2007. Obliczeń dokonano na podstawie informacji przekazanych przez 870 lotnisk na całym świecie.

ACI szacuje, że liczba lotów - w porównaniu do 2006 - zwiększyła się o 2,4%, do 68,6 mln. Jednocześnie - tak ze względu na zwiększanie się wielkości samolotów, jak i lepsze ich wykorzystanie - zwiększyła się liczba przewiezionych pasażerów, do 4,5 mld (wzrost o 6,4%). Najbardziej dynamiczny rozwój zanotowano w przewozach międzynarodowych, bo aż o 8,2% (1,8 mld pasażerów). O wiele bardziej skromny był wzrost przewozów towarowych - o 2,5%, do ponad 80 mln t.

Najszybciej rozwijał się rynek bliskowschodni (wzrost o 16,5%) i afrykański (13,7%). Stabilnie zwiększał się ruch lotniczy w Azji (7,7%) oraz Europie (7,3%). Najmniejszy wzrost zanotowano w Ameryce Północnej - zaledwie 3,3%. ACI przedstawił bardzo ciekawe dane dotyczące ruchu lotniczego w Europie. Okazuje się, że najbardziej dynamicznie rośnie ruch lotniczy obsługiwany przez średnie (od 10 do 25 mln pasażerów rocznie) i małe (poniżej 5 mln pasażerów) lotniska. Wśród rekordzistów można wymienić lotniska moskiewskie: Domodiewo i Wnukowo, a także obiekty w pod Gironą, Rygą i Sofią. Nasze Okęcie, z 14,4-procentowym wzrostem ruchu pasażerskiego, znajduje się w ścisłej, europejskiej czołówce (zobacz: Polacy zwiększają ruch lotniczy).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.