Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja zrezygnuje z MZKT?

Przemysł zbrojeniowy, 11 grudnia 2012

Rosyjskie ministerstwo obrony zamierza od 2014 zastępować białoruskie ciężkie pojazdy samochodowe MZKT – które są wykorzystywane jako platformy dla rosyjskich mobilnych wyrzutni pocisków balistycznych – rodzimymi pojazdami Kamaza.

MZKT-79221 jako nośnik pocisku balistycznego Topol-M / Zdjęcie: Goodving

Dziennik Izwiestija, który powołuje się na źródło w dowództwie strategicznych wojsk rakietowych Rosji, napisał, że produkowane w Mińsku przez MZKT ciężkie pojazdy samochodowe zostaną zastąpione przez rodzime konstrukcje. Według ministerstwa obrony, już w 2013 w KamAZ (Kamskij Awtomobilnyj Zawod) powinny powstać odpowiedniki białoruskich platform.

Jeżeli tak się stanie, Rosjanie nie przedłużą obowiązującej do 2014 umowy, która przewiduje dostawy łącznie kilkudziesięciu pojazdów MZKT dla strategicznych systemów balistycznych RS-24 Jars. Powstający w zakładach KamAZ w Tatarstanie nowy pojazd ma być nowszy technologicznie i lepiej przystosowany do potrzeb rosyjskich wojsk rakietowych. Według informatorów gazety, rosyjski wóz będzie się charakteryzować większą nośnością, prędkością w terenie i głębokością brodzenia.

Powstaną trzy warianty pojazdów: ośmioosiowy o ładowności ponad 85 t z przeznaczeniem pod wyrzutnie, sześcioosiowy o ładowności ponad 50 t. z przeznaczeniem np. pod kontenery dowodzenia i ciągnik siodłowy do zestawów o masie 90-165 t.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.