Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael kupi 10 tys. bomb precyzyjnych

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 grudnia 2012

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres USA o możliwej sprzedaży Izraelowi 10 tys. szybujących bomb lotniczych.

Zdjęcie: sierż. Lance Cheung

Jeśli transakcja zostanie zatwierdzona przez Kongres USA, Izrael kupi 6900 klasycznych bomb lotniczych o masie od 226-907 kg i tyle samo przeznaczonych dla nich zestawów naprowadzania i sterowania JDAM. Oprócz tego Amerykanie dostarczą 3450 wyposażonych w satelitarno-inercyjny system nawigacyjny szybujących bomb lotniczych GBU-39SDB o masie 113 kg. Wartość potencjalnej transakcji został wyceniony na 647 mln USD.

Ministerstwo obrony Izraela tłumaczy decyzję zakupu bomb koniecznością uzupełnienia zapasów amunicji, szczególnie po operacji Słup obłoków. Od 14 do 21 listopada 2012 izraelskie wojska lotnicze przeprowadziły naloty z użyciem 1500 sztuk bomb i pocisków kierowanych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.