Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Północnokoreański satelita na orbicie

Astronautyka, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 13 grudnia 2012

Korea Północna poinformowała wczoraj o udanej próbie umieszczenia na orbicie małego satelity pogodowego. USA uważają, że był to test rakiety balistycznej dalekiego zasięgu.

Rakieta Unha-3 (Mleczna Droga 3) wystartowała wczoraj o 9:49 czasu lokalnego (00:49 GMT) z kosmodromu Sohae na brzegu Morza Żółtego, w pobliżu granicy z ChRL. Kilkanaście minut później przeleciała nad japońską Okinawą. Jej pierwszy stopień wpadł do Morza Żółtego ok. 200 km od miejsca startu. Drugi stopień upadł do Morza Wschodniochińskiego, zaś trzeci do Pacyfiku, 300 km na wschód o Filipin.

Unha-3 wyniosła na orbitę niewielki obiekt. Koreańczycy twierdzą, że to satelita pogodowy Kwangmyongsong-3. Stany Zjednoczone twierdzą jednak, że Korea Północna przetestowała dziś rakietę balistyczną o zasięgu pozwalającym zaatakować ich zachodnie wybrzeże.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.