Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa L-29 w USA

Lotnictwo cywilne, 15 grudnia 2012

W USA rozbił się czeski samolot szkolny L-29 Delfin. Zginęły 2 osoby znajdujące się na jego pokładzie.

Wrak samolotu L-29 rozbitego w Teksasie. Zginął w nim pilot i przypadkowy pasażer / Zdjęcie: WFAA-TV

Do katastrofy doszło 13 grudnia przed 11:00, w Teksasie w pobliżu autostrady nr 25 i rzeki Trinity, na południowy zachód od Scurry. Kupiony w Czechach i wyremontowany w USA samolot szkolny L-29 wystartował z Lancaster Regional Airport. Jego szczątki ekipa poszukiwawczo-ratownicza znalazła rozrzucone na przestrzeni kilkuset metrów. Dwaj członkowie załogi samolotu zginęli na miejscu.

Rozbity 13 grudnia L-29 w 2009 podczas Defenders of Liberty Airshow w Barksdale Air Force Base w Luizjanie / Zdjęcie: paulp

Pilotem był Noell Rather, w latach 1960. latający w USAF, m.in. w Wietnamie. Pasażer, 30-letni Fisher Floyd wygrał feralny lot na aukcji.

Rozbity samolot to czeski, dwumiejscowy AeroVodochody L-29 Delfin nr rej. N29NR, nr ser. 194144, wyprodukowany w 1971. Był własnością prywatną, zarejestrowany przez CNR Aircraft. W USA od 1999.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.