Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Białoruś kupuje Jaki-130

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 grudnia 2012

Ministerstwo obrony Białorusi zamówiło 4 rosyjskie samoloty szkolno-bojowe Jak-130. Dostawy są planowane na 2015.

Rozmowy Białorusi z Irkutem – producentem samolotów Jak-130, trwały co najmniej od 2009. W listopadzie 2011 inspektor z dowództwa białoruskich WWS i PWO, płk Władimir Nicziporczik wykonał lot zapoznawczy na samolocie tego typu. Na początku br. media podały nieoficjalnie, że zakup zostanie dokonany w ciągu 2 lat. Jaki-130 miałyby uzupełnić i zastąpić stare czeskie L-39 Albatros.

Dziś Ministerstwo obrony Białorusi podpisało z OAO Korporacja Irkut umowę o kupnie 4 Jaków-130. Dostawy mają zostać zrealizowane w 2015. Nie ujawniono wartości kontraktu.

Największym użytkownikiem Jaków-130 są rosyjskie WWS. Do końca 2011 miały ich 12, w br. Irkut miał dostarczyć kolejnych 25 samolotów tego typu. Do 2020 ma ich być łącznie 65. Jaki-130 zamówiła też Algieria, Wietnam, Syria i Libia. Nie wiadomo, czy w związku ze zmianami sytuacji wewnętrznej w krajach zamawiających te dwa ostatnie kontrakty zostaną zrealizowane.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.