Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pegasus Airlines zamawia Airbusy

Lotnictwo cywilne, 18 grudnia 2012

Turecki przewoźnik złożył zamówienie na 75 samolotów pasażerskich rodziny Airbus A320neo, z opcją na kolejne 25 egz.

Złożone zamówienie na samoloty rodziny A320neo jest największym w historii tureckiego lotnictwa cywilnego. Na rysunku A320neo w barwach Pegasus Airlines / Rysunek: Airbus

Turcy złożyli zamówienie bezpośrednie na 58 samolotów modelu A320neo i 17 A321neo. Strony nie podały terminu dostaw ani wartości porozumienia. Biorąc pod uwagę katalogowe ceny tych maszyn, umowa może opiewać na co najmniej 7,5 mld USD.

Strony nie podały informacji na temat jednostek napędowych montowanych na zamówionych samolotach. Wiadomo za to, że będą one wyposażone w nowe końcówki skrzydeł typu Sharklet (Certyfikat Sharkletów, 2012-12-04).

Zakup samolotów Airbusa będzie znacznym wzmocnieniem potencjału przewozowego tureckich linii lotniczych. Ich flota składa się obecnie z Boeingów 737-800 (37 egz. oraz 3 dodatkowych wykorzystywanych przez IzAir) i pary 737-400. Te ostatnie mają zostać wycofane z eksploatacji w najbliższej przyszłości. Nowe samoloty pozwolą Pegasus Airlines na uruchomienie dodatkowych połączeń do miast Bliskiego Wschodu oraz Europy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra