Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna usterka A380

Lotnictwo cywilne, 27 marca 2008

Singapore Airlines musiały opóźnić lot do Sydney. W jednym z trzech posiadanych Airbusów A380 wykryto niesprawność pompy paliwa. To drugie takie wydarzenie w ciągu miesiąca.

Singapore Airlines intensywnie eksploatują swoje trzy A380. Codziennie odbywają się loty do Sydney, a od niedawna także do Londynu (zobacz: A380 w Europie). Do niedawna samoloty spisywały się bez zarzutu, jednak niecały miesiąc temu jeden z lotów został odwołany - w samolocie wykryto niesprawność pompy paliwa. Przedstawiciele przewoźnika i producenta twierdzili, że sytuacje takie nie są niezwykłe, szczególnie w pierwszych egzemplarzach serii. Obiecali, że wyeliminują problem.

We wtorek po południu doszło jednak do podobnej usterki, choć nie dotyczyła ona tego samego elementu pompy, ani samolotu. Pasażerowie musieli poczekać na start. Mimo, że w oficjalnym oświadczeniu Singapore Airlines nie poruszono tego tematu, prawdopodobnie podstawiono samolot zapasowy.

Azjatycki przewoźnik odbierze czwartego A380 w maju. W sierpniu zaś 2008 straci monopol na wykorzystywanie tych największych samolotów pasażerskich świata. Pierwszy egzemplarz A380 otrzymają wtedy linie Emirates z Dubaju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.