Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mi-8 zestrzelony w Sudanie Południowym

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 grudnia 2012

Nad Sudanem Południowym żołnierze tego kraju zestrzelili wykonujący misję na rzecz ONZ śmigłowiec Mi-8. Zginęło 5 osób, w tym 4 Rosjan.

Rozbity śmigłowiec to Mi-8AMT nr rej. RA-27003, nr ser. 59489602015. Należał do Niżniewartowskawia

Rosyjski śmigłowiec Mi-8, operujący na rzecz ONZ (UN Mission in South Sudan, UNMISS), wystartował wczoraj z lotniska Juba. Na jego pokładzie znajdowało się 4 Rosjan i Sudańczyk. Kontakt z nim został przerwany tuż po starcie. Okazało się, że został śmigłowiec zestrzelony przez żołnierzy południowosudańskich. Według rządu Sudanu Południowego – przez pomyłkę. Żołnierze uznali bowiem, że na jego pokładzie przewożono broń dla rebeliantów.

Wrak znaleziono niedaleko Likuangole w stanie Jonglei. Śmigłowiec całkowicie spłonął. Wszyscy znajdujący się na jego pokładzie zginęli. W związku z incydentem MSZ FR zażądało ukarania winnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.