Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bez decyzji o przyszłości HSW

Przemysł zbrojeniowy, 27 grudnia 2012

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu nie zdecydowano o ewentualnym włączeniu Huty Stalowa Wola w skład Bumaru. Wniosek Ministerstwa Skarbu Państwa wywołał wątpliwości wielu resortów, w tym obrony. Premier nakazał przeprowadzenie dodatkowych analiz.

Zdjęcie: Michał Likowski

Propozycja resortu skarbu państwa zakłada włączenie HSW w skład Grupy Bumar. Według wcześniejszych, publicznych deklaracji Krzysztofa Krystowskiego prezesa Bumaru, Huta miałaby stanąć na czele dywizji Bumar Ląd. Nie jest jednak pewne, czy założenie to znalazło się w propozycji MSP.

Według Centrum Informacji Rządu, sprawa ewentualnego włączenia HSW do Bumaru została zdjęta z porządku obrad, po licznych wątpliwościach przedstawionych przez przedstawicieli innych resortów. Według nieoficjalnych doniesień, najważniejsze z nich zostały sformułowane przez ministerstwo obrony. Chce ono przejąć Hutę, co jest zgodne z obowiązującymi planami rządu, zakładającymi powrót państwowych zakładów branży zbrojeniowej z gestii MSP do MON. W myśl założeń resortu obrony, Huta miałaby prawdopodobnie stworzyć grupę przemysłową, przynajmniej z częścią wojskowych zakładów remontowo-produkcyjnych.

Ze względu na brak jednomyślności, premier Donald Tusk zażądał dodatkowych analiz. Po ich opracowaniu, rząd ma ponownie rozpatrzyć kwestię przyszłości HSW i podjąć ostateczną decyzję na jednym z przyszłych posiedzeń.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.