Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Tu-204 na Wnukowie

Lotnictwo cywilne, 29 grudnia 2012

Podczas lądowania na podmoskiewskim lotnisku Wnukowo rozbił się samolot pasażerski Tu-204 z 8 osobami na pokładzie. W katastrofie zginęły 3 osoby, 2 inne są ranne.

Po wypadnięciu z pasa kadłub Tu-204 przełamał się – odpadła od niego kabina załogi / Zdjęcie: Gierogij Ałburow - Twitter

Tu-204 linii Red Wing leciał z Pardubic w Czechach – rejs WZ9298. Na jego pokładzie nie było pasażerów. Samolot rozbił się podczas drugiego podejścia do lądowania ok. 16:35 czasu lokalnego. Tu-204 wypadł z pasa i przebił ogrodzenie lotniska. Wrak zablokował sąsiadującą z lotniskiem drogę kijowską.

Na pokładzie rozbitego samolotu znajdowało się 8 osób. 3 z nich zginęły – pilot, drugi pilot i 27-letnia stewardessa, która zmarła w szpitalu. 2 inne osoby pozostają w szpitalu, a 2 kolejnym udzielono pomocy na miejscu.

Według wstępnych ocen, przyczyną katastrofy był błąd pilota. Samolot był ubezpieczony w kompanii SOGAZ.

Red Wings Airlines powstały w 1999, do 2007 działały pod nazwą Awialinii 400. Specjalizują się w lotach czarterowych, regularne rejsy rozpoczęły w czerwcu br. Przed dzisiejszą katastrofą Red Wings dysponowały 12 samolotami pasażerskimi średniego zasięgu Tu-204.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.