Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przesunięcie redukcji Pentagonu

Strategia i polityka, 02 stycznia 2013

Wczoraj Izba Reprezentantów USA uzgodniła pakiet przedsięwzięć związanych ze zmniejszeniem deficytu budżetowego, głównie odnośnie wzrostu przychodów. Automatyczne redukcje wydatków, w tym wojskowych, zostały przesunięte na 1 marca br.

Ewentualne automatyczne redukcje wydatków Pentagonu nie dotkną bezpośrednio misji w Afganistanie. Zrobią to jednak pośrednio, przez ograniczenie liczby remontów sprzętu wojskowego, specjalistycznego szkolenia żołnierzy czy rezygnacji z usług części cywilnych spółek świadczących prace na rzecz ISAF / Zdjęcie: DO USA

Parlamentarzyści obu partii zdecydowali o podniesieniu podatków, w tym dla najbogatszych i od spadku. Jednocześnie wygasają zwolnienia podatkowe wprowadzone przez poprzednie ekipy rządzące. Szacuje się, że przyniesie to zwiększenie wpływów do budżetu federalnego o ok. 600 mld USD w ciągu najbliższej dekady. Ustawa została wcześniej przyjęta przez Senat USA, a obecnie oczekuje już jedynie na podpis prezydenta.

Oprócz zwiększenia przychodów, Amerykanie będą musieli przeprowadzić redukcję wydatków. Nadal zakłada się konieczność ich odgraniczenia o ok. 1,2 bln USD w ciągu 10 lat. Na 2013 zapowiedziano cięcia w wysokości ok. 110 mld USD, w stosunku do obecnie obowiązujących preliminarzy poszczególnych ministerstw i instytucji. Miały one wejść w życie 1 stycznia br. Dla Pentagonu oznaczałyby one konieczność rezygnacji z 57 mld USD, co przełożyłoby się m.in. na wręczenie wymówień tysiącom pracowników cywilnych i odstąpieniem od wielu zawartych już umów.

Decyzją Izby Reprezentantów wprowadzenie automatycznych cięć zostało przesunięte na marzec br. Oczekuje się, że ten czas zostanie wykorzystany na znalezienie kompromisu między Republikanami a Demokratami odnośnie partycypowania poszczególnych resortów w oszczędnościach budżetowych. Celem jest uniknięcie wprowadzenia redukcji automatycznych, które najsilniej uderzą w Pentagon. Według anonimowych urzędników tej instytucji, wojsko jest gotowe na ograniczenie swoich wydatków jedynie o ok. 100 mld USD w ciągu dekady.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.