Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej pasażerów Lufthansy

Lotnictwo cywilne, 10 stycznia 2013

Lufthansa przewiozła w 2012 o 2,4% więcej pasażerów niż rok wcześniej – 103,05 mln. Spadła natomiast ilość przewożonego frachtu, o 11%.

Boeing 747 Lufthansy, obsługujący linię Newark – Frankfurt / Zdjęcie: Lufthansa

Wzrost liczby przewiezionych pasażerów w 2012 Lufthansa uzyskała mimo spadku przewozów o 5,1% w grudniu – do 7,08 mln. Warto przy tym pamiętać, że niemiecki przewoźnik przejął Austrian Airlines i Swiss. Bez ich udziału, przewozy Lufthansy w grudniu 2012 spadły w stosunku do poprzedniego grudnia o 7,3%, do 5,03 mln pasażerów. Spadła też liczba pasażerów Swiss – o 0,7%, do 1,24 mln. Wzrosła natomiast liczba przewiezionych przez Austrian – o 2,4%, do 0,81 mln pasażerów.

Kluczowy parametr, decydujący o opłacalności przewozów pasażerskich, stopień wypełnienia samolotów – wzrósł w grudniu w wypadku całej grupy Lufthansa o 1,3% – do 77,2%. W całym 2012 wzrost wyniósł 1,2%. Sięgnął 78,8%.

Lufthansa przewiozła w 2012 ok. 134 tys. ton frachtu. Przewozy cargo spadły aż o 11%. Szefowie przewoźnika tłumaczą to światowym kryzysem gospodarczym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.