Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Remonty silników saudyjskich Tornado

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 stycznia 2013

Rolls-Royce otrzymał 4-letnie zlecenie na przeglądy i naprawę jednostek napędowych myśliwców Panavia Tornado należących do wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej.

Umowa, wartości której nie podano, będzie obowiązywać przez 4 lata. Zawarte porozumienie pozwoli utrzymać obecny potencjał operacyjny saudyjskich Panavia Tornado, pomimo ich zaawansowanego wieku. W dłuższej perspektywie zostaną one  zastąpione młodszymi konstrukcjami. Ma do tego dojść poprzez wprowadzenie do służby myśliwców wielozadaniowych Eurofighter (Eurofightery dla Arabii Saudyjskiej potwierdzone) i F-15SA (11,4 mld USD za F-15SA, 4 mld USD na modernizację F-15S).

Porozumienie o przeglądzie silników Panavia Tornado zostało zawarte w ramach brytyjsko-saudyjskiego programu współpracy w dziedzinie przemysłu obronnego (Saudi British Defence Co-operation Programme). W trakcie jego realizacji Rolls-Royce będzie odpowiedzialny za przegląd i ewentualną naprawę silników RB199 saudyjskich myśliwców, a także dostarczenie pakietu części zamiennych. W bezpośrednie prace zostanie zaangażowana lokalna Middle East Propulsion Company (MEPC), specjalizująca się w przeglądzie i naprawie silników odrzutowych dla F-15 oraz turbośmigłowych, m.in. dla C-130. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.