Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy CLGM

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 stycznia 2013

Przedstawiciele indyjskiej agencji DRDO poinformowali o przeprowadzeniu w poniedziałek i we wtorek udanych prób kierowanego laserowo przeciwpancernego pocisku czołgowego CLGM.

Pocisk CLGM. Jego długość wynosi dokładnie 1 m, a masa 18,5 kg. Według założeń inżynierów ADE, pocisk wejdzie do uzbrojenia wojsk lądowych, marynarki wojennej i lotnictwa / Zdjęcie: DRDO

Kierowany laserowo przeciwpancerny pocisk czołgowy CLGM (Cannon-launched Laser Guide Missile), został opracowany przez ADE (Aeronautical Development Establishment) z Bangalore i stanie się – w pierwszej kolejności – uzbrojeniem czołgów Ajrun Mk1 i Mk2.

Przedstawiciele DRDO oświadczyli, że wystrzelone pociski zniszczyły cele zgodnie z oczekiwaniami. Według podanych informacji pocisk ma zasięg od 1,5 do 5 km, a prawdopodobieństwo trafienia wynosi 80%. Strzelania przeprowadzono ze specjalnej wyrzutni na nadbrzeżnym poligonie testowym w stanie Orisa.

CLGM bazuje na izraelskim pocisku Lahat (Laser Homing Missile Attack) w odmianie dla dział armat kalibru 105 mm. Przedstawiciele ADE poinformowali, że ich pocisk – zaprojektowany dla armat kalibru 120 mm – posiada większą i mocniejszą tandemową głowicę kumulacyjną, ale jest nieco wolniejszy od pierwowzoru. Badania pocisku będą nadal kontynuowane, jednak przedstawiciele DRDO nie podali planowanego terminu ich zakończenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.