Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mini-bsl do Afganistanu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 lutego 2013

Brytyjskie Ministerstwo Obrony zakupiło partię mini-śmigłowców bezzałogowych Black Hornet Nano. Część z nich trafiła do Afganistanu dla wsparcia żołnierzy brytyjskich.

Zdjęcie: MoD

Marlborough Communications z Surrey otrzymała wart 20 mln funtów kontrakt na dostawę i obsługę 160 mini-śmigłowców bezzałogowych Black Hornet Nano. Pierwotnie zostały one opracowane przez norweską Prox Dynamic, jako PD-100 Personal Reconnaissance System. Mogą być sterowane bezpośrednio przez operatora z użyciem mini-joysticka, lub lecieć po zaprogramowanej trasie na podstawie danych z GPS.

Zasięg Black Hornet Nano wynosi blisko kilometr. Prędkość maksymalna mini-bsl nie przekracza 35 km/h. Długotrwałość lotu sięga 30 min. Wymiary urządzenia to 10 x 2,5 cm, a jego masa wynosi 16 g. Systemy rozpoznawcze dostarczają zdjęcia wysokiej rozdzielczości lub obrazy z kamery w czasie rzeczywistym.

Pierwsze Black Hornet Nano Brytyjczycy zabrali do Afganistanu w 2012. Teraz mają one zostać użyte operacyjnie. Mini-bsl stanowią wyposażenie żołnierzy Brigade Reconnaissance Force (BRF) z Camp Bastion. W ubiegłym roku Black Hornet Nano były testowane na Cyprze.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.