Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Intrepid odpalił Astera

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 kwietnia 2008

Singapurska fregata RSS Intrepid odpaliła 3 kwietnia pocisk przeciwlotniczy/przeciwrakietowy Aster 15, który zestrzelił bezzałogowy cel. To pierwsza taka próba na okrętach typu Formidable.

Aster 15 ma masę startową 310 kg, osiąga prędkość Ma3 i maksymalny zasięg 30 km. Jego większy model, Aster 30, o innym układzie napędowym, osiąga Ma4,5 i może zwalczać cele oddalone o 120 km / Zdjęcie: RSN

Marynarka wojenna Singapuru (RSN) przyjęła już do służby 4 z 6 planowanych fregat typu Formidable (zobacz: Trzy fregaty). Ich podstawowym orężem przeciwlotniczym będą pociski MBDA Aster 15 i 30, wystrzeliwane z pionowej wyrzutni DCNS Sylver A50 VLS, mieszczącej łącznie 8 pocisków obu typów.

Czwartkowa próba, była kluczowym elementem przyjęcia nowej broni do służby. Aster 15 zestrzelił bezzałogowy cel na poligonie morskim niedaleko Tulonu. Próba odbyła się w czasie wizyty Teo Chee Heana, ministra obrony Singapuru, we Francji. Wizyta rozpoczęła się we wtorek i zakończy w sobotę.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra