Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Eksportowe zlecenia Renault

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 18 lutego 2013

Według przedstawicieli Renault Truck Defence (RTD), spółka podpisała umowę z jednym z krajów Bliskiego Wschodu na sprzedaż 46 samochodów patrolowych Sherpa.

Sherpa to pojazd o masie własnej 10,2-10,9 t i ładowności 1,5-2 t przy maksymalnym opancerzeniu (bez niego ładowność wzrasta do prawie 4 t). Jest przeznaczony dla 6-7 żołnierzy, łącznie z załogą. Może być wyposażony m.in. w zdalnie sterowane moduły uzbrojenia. Został opracowany w połowie ubiegłej dekady / Zdjęcie: RTD

Oświadczenie RTD zostało przedstawione na wczorajszym rozpoczęciu targów zbrojeniowych IDEX w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podobnie jak w przypadku wielu kontraktów na Bliskim Wschodzie, Francuzi nie ujawnili nazwy państwa, do którego Sherpa zostaną dostarczone, ani żadnych szczegółów dotyczących wyposażenia pojazdów czy terminów dostaw. Wiadomo, że do tej pory wozy tego typu trafiły lub zostały zamówione przez wojska lądowe Egiptu, Indonezji i Kataru, a także policję w Kosowie.

Ponadto przedstawiciele RTD ujawnili, że dostarczyli jednemu z państw afrykańskich 14 nieopancerzonych, terenowych ambulansów ALTV, produkowanych w zakładach ACMAT (spółkę tę wykupił Renault w 2006). Poinformowali też o rozpoczęciu dostaw 10 samochodów Sherpa i 22 transporterów Higard do ZEA. Te ostatnie są pochodnymi wozów Sherpa, jednak zastosowano w nich wydłużony kadłub, podwozie 6x6, zaś pancerz ukształtowano pod katem zwiększenia odporności przeciwminowej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.