Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Transport pod parasolem

Marynarka wojenna, 18 lutego 2013

Dzisiaj na Bałtyku rozpoczęły się ćwiczenia z udziałem okrętów MW RP oraz śmigłowców ZOP Mi-14PŁ i SH-2G oraz samolotów patrolowych Bryza. Ćwiczenia noszą kryptonim Transport pod parasolem.

SH-2G w czasie startu w pokładu fregaty typu OHP. Śmigłowce te mogą wykrywać OP przy pomocy boi hydroakustycznych i sonaru, a także atakować je za pomocą torpedy MU90 / Zdjęcie: MW RP

Ćwiczenia zakończą się 22 stycznia br. Ich podstawowym założeniem jest obrona morskiej żeglugi handlowej przed atakami okrętu podwodnego. Według informacji MW, podczas manewrów prowadzona będzie jednocześnie operacja przeciwminowa, której celem będzie wyznaczenie bezpiecznych torów wodnych dla jednostek transportu morskiego poruszających się na zaminowanych akwenach. W trakcie działań okręty bojowe wspierane będą przez zbiornikowiec, dzięki czemu będą mogły zaopatrywać się w morzu bez konieczności powrotu do portu. Równolegle do działań bojowych ćwiczone będą akcje ratownicze z udziałem między innymi grup nurkowych. Okręty przećwiczą również manewrowanie w szykach oraz procedury łączności. Odbędzie się też strzelanie artyleryjskie.

W manewrach bierze udział fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko, okręt rakietowy ORP Piorun, trałowiec ORP Gopło i niszczyciel min ORP Mewa, śmigłowiec pokładowy SH-2G i morskie Mi-14PŁ oraz samolot rozpoznawczy B1R Bryza.

Dziennie na Bałtyku przebywa od 2 do 3 tysięcy różnego rodzaju jednostek pływających. Tylko w polskich portach przeładowywanych jest średnio ok. 60 milionów ton ładunków rocznie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.