Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

32 Jelcze z Hiabem

Przemysł zbrojeniowy, 19 lutego 2013

2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie ogłosiła przetarg na zakup 32 żurawi przenośnych dużego udźwigu Hiab 855 EP-5 na podwoziu Jelcz P862D.43.

Zakup żurawi dużego udźwigu Hiab 855 EP-5 na podwoziu samochodu Jelcz P862D.43 prowadzony jest w trybie przetargu na podstawie wytycznych Ministra Obrony Narodowej w sprawie zasad i trybu zawierania umów, których przedmiotem jest uzbrojenie lub sprzęt wojskowy znajdujący się w Wykazie zadań o podstawowym znaczeniu dla bezpieczeństwa i obronności państwa / Zdjęcie: Jelcz Komponenty

Termin składania ofert wyznaczono na 11 marca 2013. Jedynym kryterium będzie cena. W 2010 w podobnym przetargu koszt jednostkowy żurawia wyceniono na 1.466.440,00 zł. Wtedy zamówiono 4 pojazdy w raz z 24-miesięczną gwarancją na niezawodną pracę zespołów napędowych, pracę żurawia, wady lakiernicze i 60-miesięczną gwarancją na perforację blach oraz 36-miesięczną eksploatację opon, za łączną kwotę 5.865.760,00 zł.

Wszystko wskazuje, że do realizacji tego kontraktu zostanie utworzone, podobne jak w 2010, konsorcjum firm Jelcz Komponenty i Cargotec Poland, która wykorzystuje podzespoły Hiaba w swoich produktach. Można przypuszczać, że montaż żurawi na podwoziach Jelcza zostanie zrealizowany w zakładach Cargotec pod Ożarowem.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 20 listopada 2013.


Drukuj Góra