Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa kolumbijskiego Black Hawka

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 25 lutego 2013

Wczoraj w Kolumbii rozbił się śmigłowiec Sikorsky UH-60L Black Hawk. W katastrofie zginęło 4 żołnierzy.

Szczątki rozbitego Black Hawka / Zdjęcie: webinfomil

Należący do armii kolumbijskiej Black Hawk uczestniczył w akcji przeciwko rebeliantom z FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia, Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii). Śmigłowiec leciał na wysokości 100 metrów w rejonie walk, gdy zapalił się jeden z silników. Po awaryjnym lądowaniu załoga rozpoczęła ewakuację ładunków z jego pokładu. Wówczas doszło do eksplozji. Prawdopodobnie był to wynik wybuchu miny. Black Hawk całkowicie spłonął.

Na pokładzie śmigłowca znajdowało się 4 żołnierzy ze specjalnej jednostki AGLAN – Agrupación de Lanceros. Byli to: kpt. Jaime Vargas Vargas, por. Williamson Quevedo Wilky, Oscar González Barreto i Fredy Galvis Antolinez. Wszyscy zginęli.

Zniszczony wczoraj śmigłowiec to Sikorsky UH-60L Black Hawk nr EJC-2154, należący do Ejército Nacional de Colombia.


Drukuj Góra