Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa balonu koło Luksoru

Lotnictwo cywilne, 26 lutego 2013

W katastrofie balonu na ogrzane powietrze niedaleko Luksoru w Egipcie zginęło 19 osób. Przeżyły tylko 2 – pilot i jeden z pasażerów.

Balon na ogrzane powietrze wykonywał w pobliżu Luksoru nad Nilem (ok. 500 km na południe od Kairu) lot widokowy dla turystów. W jego gondoli znajdował się pilot i 20 pasażerów. Balon znajdował się na wysokości ok. 300 m, gdy doszło do pożaru. Gondola spadła wówczas na pobliską plantację trzciny cukrowej.

W katastrofie zginęło 19 pasażerów. Przeżył jedynie pilot i jeden z pasażerów – obaj ciężko poparzeni. Według listy sporządzonej przed lotem, wśród pasażerów było 9 Chińczyków z Hong Kongu, 4 Japończyków, 2 Belgów, 2 Brytyjczyków, 2 Francuzów i 1 Egipcjanin.


Drukuj Góra