Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SRCP-WR z ITWL

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 lutego 2013

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych  otrzymał zlecenie dostosowania korpusów pocisków rakietowych RS-2US do wersji celów lotniczych SRCP-WR z głowicami ciężkimi i średnimi. Wartość zamówienia wynosi 1,5 mln zł.

Wersja przerobionego pocisku rakietowego SRCP-WR przeznaczona do szkolenia ogniowego wojsk rakietowych. Imituje rzeczywisty cel powietrzny o skutecznej powierzchni odbicia radiolokacyjnego (5m2), charakterystycznej dla samolotu myśliwskiego. Po odpaleniu z samolotu z lotu poziomego - wykonuje lot sterowany programowo. Umożliwia na kursie zbliżeniowym: przechwytywanie, śledzenie i odpalanie pocisków klasy ziemia-powietrze z przeciwlotniczych zestawów rakietowych. SRCP-WR ma masę 75 kilogramów, zasięg około 20 km. Może być odpalany z pułapu 2000-10000 m / Zdjęcie: ITWL

12 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu w opublikowanym komunikacie nie ujawnił ilości zamówionych imitatorów celów powietrznych SRCP WR. Zamówienie zrealizowano w oparciu o negocjacje z jednym wykonawcą. Jako powód zastosowania trybu innego niż przetarg, podano, że zamawiana usługa dotyczy dostosowania korpusów rakiet RS-2US do wersji SRCP-WR i ze względu na jej specjalistyczny i specyficzny charakter techniczny może być wykonana tylko przez Instytut techniczny Wojsk Lotniczych (ITWL) w Warszawie, który opracował dokumentację techniczno–technologiczną w postaci Sterowany Rakietowy Cel Powietrzny SRCP-WR, zatwierdzoną do produkcji seryjnej przez szefa Wydziału Techniki Lotniczej DPZ MON 9 lipca 2001. SRCP-WR wprowadzono do Sił Zbrojnych RP 23 kwietnia 2003.

W Polsce pociski rakietowe powietrze  powietrze RS-2US, były eksploatowane na samolotach myśliwskich MiG-21. Po ich wycofaniu ze służby w grudniu 2003 pozostało ok. 1000 pocisków, które sukcesywnie przebudowuje się na latające cele pozorne, imitujące samoloty wroga. W wersji RCP służy jako cel do strzelań powietrze-powietrze, a w odmianie RCP-WR do strzelań przeciwlotniczych. Ich nosicielami w czasie ćwiczeń poligonowych są samoloty myśliwsko-bombowe Su-22.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.